Я супраць тытуню

Дата: 30 ноября 2015 в 12:06

Я супраць тытуню

У кожнай школе па традыцыі праводзіцца Міжнародны дзень адмовы ад курэння. Робіцца гэта з мэтай надання большай увагі дадзенай праблеме.

Вось і ў нашай Верасніцкай школе праводзіўся тыдзень, прысвечаны Дню адмовы ад курэння, які праходзіў у тры этапы.

У 1-4 класах праводзіўся конкурс малюнкаў “Я супраць тытуню!”. Якія дзеці малайцы! Кожны вучань у сваёй рабоце паказаў нешта новае, адрознае ад іншых. Канешне, некаторым вучням дапамагалі бацькі. Былі такія работы,з якіх цяжка было вызначыць лепшых.

У 5-8 класах праходзіў конкурс плакатаў “Я супраць тытуню!”. Пачынаючы з 5 класа, дзеці ўжо дакладна ведаюць, што такое тытунь. У  работах яны так яскрава паказалі свае адмоўныя адносіны да курэння, што аж прыемна было паглядзець.

У 9-11 класах праводзіўся конкурс агітбрыгад “Я выбіраю жыццё!”. Усе добра выступілі, так сур’ёзна аднесліся да вырашэння праблемы курэння. У кожнага класа была свая задума, сваё меркаванне, свае погляды, але кожны імкнуўся паказаць як мага больш мінусаў для курыльшчыкаў.

У канцы тыдня былі падведзены вынікі, узнагароджаны пераможцы. А  дзеці яшчэ раз нагадалі адзін аднаму, што курыць- гэта не модна.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры, педагог- арганізатар

УА “Верасніцкая сярэдняя школа”

Анжаліка Аляксандраўна

Сергеевіч